Na vědomost se dává

10. června 2012 v 18:40
Tak už je to oficiální i u mě doma, přežili jsme to, a proto dalším krokem je zveřejnit to na nás tady...:-)
Vnímavější čtenáře to možná tak nepřekvapí, tu více a tu méně mezi řádky jsem k tomu poslední rok směřoval.
Čím víc se vracím ve vzpomínkách k letem 16-18 dochází mi, že už jsem trochu jinde. Že to všechno kolem se fakt děje mě, že tohle co teď s Klárou máme, společný bydlení, usínání, nákupy, zalévání kytek, vaření, úklid, našich 10m2, nádherný chvíle smíchu a lásky, to má celkem slušný atributy příbehu takříkajíc životního. Mám pocit, že za tenhle rok jsem se tak nějak odkotvil - z domova a z PT, že už mi záleží na jiných věcech než dřív a že vše co vlastně teď dělám a plánuju se točí kolem mě a Kláry. Naprosto dobrovolně! :-) Chci svůj čas trávit s ní, chci jíst ve stejný čas a stejný jídlo, mít společný zážitky a každý debilní víkend strávený bez sebe nás jen utvrzuje v tom, že náš vztah musí být něco jinýho, než zažívá většina lidí. Oba slyšíme nářky jiných párů, jsme svědky tolika promarněných citů kvůli naprostým kreténům a při cestách po Praze potkáváme tolik marných vrstevníků, že není lepšího pocitu, než návrat do náruče toho druhého a zavřít se před tím světem ošklivých lidí, ve kterym bych si už nikdy nikoho nevybral. Navíc, máme společný rodinný představy, který rozhodně nezapadají do dnešní doby rizikových prvorodiček. A to vše nám dává pocit štěstí, který má příchuť nesmrtelnosti. Pocit, že teď a spolu zvládneme všechno.

Rozhodli jsme se defakto nedávno a měli jsme v plánu s tím ještě trochu počkat. Ale jakmile si tu myšlenku jednou připustíte do hlavy, už se ji nejde zbavit. A tak jsme si řekli proč ne, carpe diem. Určitě nás hodně podržela Kláry máma, která je tak skvělá že ji chci věnovat článek už dlouho :-)) a i když ji pak asi došly všechny strastiplný myšlenky, přeje nám to. Kláry táta se jen zeptal, jestli se Daniela nebojí reakce mojí mámy a to je i ten důvod proč jsme to mámě řekli až dneska a radši ji postavili před hotovou věc. Klára už s pomocí své nové kamarádky prokonzultovala všechny modní i funkční aspekty a minulý týden jsme jeden den strávili nákupem šatů. Samozřejmě že jsme nakonec utratili asi dvakrát víc než bylo v plánu, ale nemohl jsem Kláru nutit, aby si koupila třeba nějaký z druhý ruky. A taky si to člověk nekupuje každej rok, žejo. :-D Praha je v tomhle skvělá, že se objede spousta specializovaných krámků a můžete si vybrat přesně podle představ, i když to nejdřív nevypadalo vůbec snadně.

Samozřejmě že taková akce se neobedje bez dluhů, ale jsem připravenej si všechno zaplatit, protože je to naše věc, náš nový začátek něčeho s čím nemáme vůbec žádnou zkušenost. Takže do konce tohohle roku budem na tuhle parádu pěkně vydělávat, abysme to mohli splatit. Tak snad nám vyjde počasí a bude to stát za to. A taky že budeme mít spoustu lidí kolem sebe, kteří nám ze začátku pomůžou nebo tak. Prostě, už mi není 18, kdy jsem si to ani nedokázal představit, a i když se tomu staří ostřílenci pohrdavě zasmějou, co se týhle věci týka mám už nějaký zkušenosti, a to i poměrně divoký, takže myslim, že jsem připravenej. Samozřejmě že cítím tíhu odpovědnosti, neboť u Kláry je téměř jasný, že nic pokazit nemůže. Ačkoli teda pravděpodobnost že nám to vyjde bez ztráty kytičky není, kor v Čechách, úplně oslňující, spoustu lidí to zvládlo, tak proč ne my. Zatím jsme se setkali s různejma typama reakcí, samozřejmě lidi ze starý školy to moc nechápou a asi to neslyší rádi, trochu se přiznám že někdy jsem to fakt nečekal a trochu mě to mrzí. Věříme si ale natolik, že ty myšlenky který v nás takoví lidi vždycky probudí dokážem rychle zahnat s vidinou těch nádherných dnů v nejtěsnější blízkosti, jak to jen jde.

Takže abysme to neprotahovali, níže dávám obrázek, který se v takových chvílích obyčejně vytváří a snad vyjadřuje vše, co jsem výše chtěl shrnout. Děkujeme už předem za gratulace. :-)


MÁME VELKOU MOTORKU!! :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marťula Marťula | 16. června 2012 v 23:32 | Reagovat

:-o Gratuluju, ať vám to vydrží aspoň milion let :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama