Komentáře

1 Hel Hel | 16. dubna 2012 v 0:41 | Reagovat

To je zajímavý, že tě zaujalo zrovna tohle. V Praze to bude asi o něco výraznější než jidne. Ale hezky napsaný. Mě spíš tíží to, že se dnešní společnost takhle nesmyslně nastavila. Bleskový úspěch, blesková kariéra, bleskový peníze, munch munch munch! xD A co. Pak je ti šedesát a ty se zeptáš, k čemu to vlastně bylo, že jsi celej život strávil plněním úkolů v diáři. Já vím, že asi nemám moc co říkat, ale trochu mě mrzí, že se tu vyvinulo takovýhle "bezduchovno". Takže ještě ti tu chybí 4. skupina - a snad většinová (?): Lidi, který chtějí prostě normálně žít v souladu se svym svědomim, mít práci, která je naplňuje (nemusí se honit (a nemusí zrovna prodávat v mekáči)), mít rodinu s někým, koho milujou a těm přehnaně ambiciozním karieristům se smát. :D Protože co je teda smysl života? Společenský postavení?

2 Hajpr Hajpr | 16. dubna 2012 v 14:37 | Reagovat

Hezký, že na to poukazuješ, Tome. Já jsem v tom dnes a denně díky personalistice. Dnešní „problém“ lidí nad 50 spočívá v managementu, který se sametově ujal začátkem 90. let. Tenkrát se toho chopili mladí, co uměli jazyk a šli do toho po hlavě. Dnes je těm lidem 40-50 a mnoho z nich se domnívá, že člověk po 50 již nemá co nabídnout. Pravda je samozřejmě opačná a ti manažeři, ty firmy, budou za chvíli hodně plakat. Na západě, Německo, Rakousko, apod, je normální, že pozici, kterou zde zastává někdo kolem 30, má člověk až kolem 50, protože potřeboval nasbírat hodně zkušeností a morálních kreditů. České firmy se teda musí probrat, nebo se z toho tady brzo poserou 

3 Fallen Fallen | 19. dubna 2012 v 18:20 | Reagovat

Hell: smyslem života by mělo být si ho užít. Ten článek nebyl úplně jen o práci, úspěchem jsem myslel právě nebýt moc v práci a hodně vydělat.:)) jestli tobě bude stačit uspokojení z práce pak dobře pro tebe. Ale já si nepripadam nějak chamtivy, když prostě jen nechci žít v panelaku ale, mít děti kterým můžu dat to nejlepší když si to zaslouží, mít auta a neřešit jestli jedu dvacet nebo dva tisíce kilometru na spotřebě. Podívat se na místa kam budu chtít a ne na co mám. Jíst kde mě to baví a objevovat restaurace a ne stát u plotny s masem v akci. Nebrecet v tv ze se zvedne daň o procento. sebrat se a jet na finále mistrovství v hokeji když tam budou češi. Mít pár motorek. to není přece touha po mamonu, ale naopak se chci zbavit ty závislosti na penězích, kterou 85% lidí řeší při každým rozhodování. Myslím normální věci, ne letadla a ostrovy. No a i když budeš chtít jen půlku z toho, stejně prostě musíš řešit jak to uděláš, pokud to jednou bude jen na tobě. Já si prostě neumím představit sebe jakotu tvoji skupinu jak je vklidu a pohodě šťastná na lipně s fabii. :)
hajpr: to jsem rád ze si mi to potvrdil. Na druhou stranu jsem za tenhle týden potkal tolik nepouzitrlnych padesatniku ze na to fakt má jeden z mála.

4 Divný veci Divný veci | 27. dubna 2012 v 20:09 | Reagovat

http://ulozto.cz/x6PxG1b/snimek-obrazovky-2012-04-27-v-20-04-37-png

todle mě ve vztahu k článku pobavilo velmi!
Jinak zamyšlení dobrý, jen z toho, co tak pozoruju kolem je ještě jeden proud lidí, dost možná nejzvláštnější:
lidi, který si neuvědomujou to, co maj a tak to prosíraj, vlastně přesnej vopak bodu 1 - v tom smyslu, že to "vybudování" přišlo "tak nějak samo" - viz. třeba různý umelcí... Nebo se jim děje ještě i to, že vybudovali nevědomky, něco za něj získali, ale vlastně to vůbec ani nevěděj...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.