www.kunesova.cz

22. března 2009 v 17:03 | fallen |  Komentáře
sekce dopisy.

Vaše pravidelná dávka emocí. :-)

To je mazec tohleto. Věděl jsem, že na naší škole je toho hodně možný. Věděl jsem, že v lecčem jde naše škola v rozporu se zákonem, ale v zájmu vyššího dobra my tedy v 19 letech píše omluvenky maminka (většinou :-)) a dobrovolně si odepírám svobodu vybrat si jak se dopravím na oběd.
S úsměvem sleduju proměnu školy během týdenní inspekce, bavím se nad organizací výročí školy, oceňuju a se zájmem poslouchám některé profesory, abych se pak v duchu posmíval jiným učitelům.

Jsem člověk kterej má rád humor, klidně i drsnější a klidně i oběma směry. Reakcí paní učitelky Kunešové mi ale přijdou už jako docela dost drsnej humor i na můj vkus. Radši ani nechci vědět, co se paní učitelce muselo stát, jestli ji kvůli tomu třeba nevyšlo rande nebo jestli ji oslovili kluci z Dělnický strany, ale muselo to být strašný.
Protože jinak si nedokážu představit jakým jiným způsobem může nastat situace, že proti čistě recesistickému časopisu někdo pujde žalobou. Proboha.
Naštěstí věřím v náš právní systém a být autorem rozhodně bych si kartáček na zuby nebalil. Ani bohatý celebrity nemaj na to, aby porazily Blesk a spol, takže doufám, že pan Muhlstein je férovej soudce a kdyžtak to smázne pod stůl nebo se to aspoň protáhne do doby, než budu právník. :-)

Co se týče časáku samotnýho, několikrát jsme se při čtení na sebe s kámošema podívali a řekli si Tywoe to už je moc ne? Zvláštní je, že to zrovna nebylo u tohohle inkriminovaného článku. Jsou tedy dvě možnosti, buď ty ostatní hlášky byly ještě horší (proč se tedy žaloby nemnoží??) a nebo hm... nebo nám to bylo jedno.
Ono není učitel jako profesor, a tak mi přijdou některé pasáže ze srdceryvného dopisu paní učitelky zábavné, pokud je porovnám se svými zkušenostmi. I já si prošel edukačním procesem pod křídly paní učitelky Kunešové a jsem rád, že to byla jen výtvarka. O tom, jak učí čj nebo učila fr záměrně nehovořím, protože nemám zkušenost. Jen z doslechu.... :-)
Ale úplně mimo mi přijde přímo ten hlavní princip, že se žáci nějak mstí svým učitelům prostřednictvím časopisu. Tohle je kravina par excellance, poněvadž jde o to pobavit spolužáky a nikoli mstu. Že si učitelé a profesoři dobrovolně časopis čtou, už je jejich problém. Když se oni ve sborovně baví nad námi, to je pak v pořádku, že? A že to dělají.

Celkově jsem už dlouho chtěl napsat o školství jako celku, co je špatně a tak. Teď pod vlnou emocí z návštěvy kunesova.cz se ale odprostím od racionální kritiky systému, ale prostě jen řeknu, že min. čtvrtina našich učitelů učí blbě a že pokud má gymnázium výběrová škola, tak bych prosil i vybraný učitele. Možná by se pak mohli těšit přirozenýmu respektu a nikdo by si z nich nedělal drsnou pr.. srandu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Spěváček Spěváček | Web | 25. března 2009 v 15:21 | Reagovat

To je daň za čtivost.

Já se zrovna u téhle fotky pozastavil a byl to další impuls k zamyšlení se nad situací školství. Preventivně jsem, ale tu myšlenku rychle típl.

2 woodoo woodoo | Web | 27. března 2009 v 19:50 | Reagovat

co mi uniká...? Pod povrchem naší klidné školy to nejen hnije, ale i žije? xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama